×

Please choose your language

لطفا زبان خود را مشخص کنید

×
We use cookies to ensure you get the best experience on our website. Ok, thanks Learn more

gegli

فروشگاه گوهردشت

06625028

× بدون پرداخت وجهی کالای مورد نظرتان را انتخاب نموده درب منزل تحویل گرفته و بعد مبلغ آنرا به مامور پست بپردازید
×

آدرس وبلاگ من

dvd.gegli.com

آدرس صفحه گوهردشت من

gegli.com/farshadyousefi

لیست دوستان

كره ماه و رازگشايي تازه از چهره دوگانه كره ماه و رازگشايي تازه از چهره دوگانه این روزها فرضیه جدیدی در حوزه دانش سیاره‌ای مطرح شده كه برای همدم افلاك

كره ماه و رازگشايي تازه از چهره دوگانه

كره ماه و رازگشايي تازه از چهره دوگانه
این روزها فرضیه جدیدی در حوزه دانش سیاره‌ای مطرح شده كه برای همدم افلاكی فعلی مان حرف درآورده است، ادعا می‌شود زمین روزگاری 2 ماه داشته كه سرانجام با هم تصادم كرده‌اند و قمر فعلی را شكل داده‌اند. این انگاره جدید می‌تواند معمای دیرینه تفاوت‌های میان دو جانب نزدیك و دور سطح ماه را توضیح دهد.
در حالی كه جانب نزدیك ماه به زمین نسبتا پست و هموار با گودال‌های بزرگ بازالتی سیاه است، اما جانب دور آن بلند و كوهستانی با پوسته‌های ضخیم‌تر است. دانشمندان علوم سیاره‌ای دانشگاه كالیفرنیا با اجرای پژوهشی مبتنی بر شبیه‌سازی‌های رایانه‌ای ادعا می‌كنند عوارض كوهستانی و ارتفاعات جانب دور ماه، بقایای سخت و جامد تصادم با یك ماه كوچك‌تر است.
این توضیح تازه براي 2 چهره متفاوت ماه، بر اساس مدل برخورد غول‌آسايي كه عموما براي توجيه چگونگي پيدايش ماه استفاده مي‌شود، برداشت شده است. در اين مدل،‌ سياره‌اي در اندازه مريخ به نام تيا اوايل عمر منظومه شمسی با زمين آن دوران تصادم می‌كند. این برخورد موجب جدا شدن تكه‌هايي از زمين و تيا مي‌گردد كه در نهایت برای تشكیل ماه فعلی یكدست و یكپارچه می‌شوند.
دانشمندان معتقدند این برخورد غول‌آسا منجر به پيدايش جرم كوچك‌تر دیگری نیز شده است كه به دور زمين مي‌چرخيد. اما گويا مدار آن با مدار قمر بزرگ‌تر تلاقي داشته است. سرانجام این دو با هم تصادم می‌كنند و ادغام مي‌شوند. همين موضوع باعث مي‌شود ماه فعلي داراي 2چهره متفاوت باشد.
موضوع جالبی كه دانشمندان از نتایج شبیه‌سازی‌ها دریافتند، رابطه سرعت برخورد و عوارض ایجاد شده بود. اگر تصادم 2 جرم سماوي با ‌سرعت كمي روي دهد یك گودال شهابی بزرگ ايجاد نخواهد شد، بلكه مي‌توان انتظار داشت جرم كوچك‌تر مثل خمير، بخشي از رخ جرم بزرگ‌تر را بپوشاند. همان اتفاقي كه به نظر مي‌رسد 2 قمر قديمي زمين در برخورد آرام با هم شاهد آن بوده‌اند. برخورد آرام مي‌تواند ناشي از هم‌شكل و اندازه بودن مدار آن دو قمر به دور زمين باشد به گونه‌اي كه هنگام رسيدن به يكديگر‌، سرعت نسبي بين 2 قمر بسيار ناچيز و بر اثر شتاب گرانشي 2 جرم كنار هم بوده است

شهرآورد پايتخت به همراه آمار

تيم هاي پرسپولیس و استقلال تهران روز جمعه هفته جاري هفتاد و يکمين شهرآورد پايتخت را برگزار مي کنند.
درگزارش زير عملکرد دو تيم در هفتاد بازي گذشته مورد بررسي قرار گرفته است:
در هفتاد ديدار گذشته تيم هاي استقلال و پرسپوليس 85 بازيکن دو تيم موفق به گل زدن شدند که سهم تيم استقلال 41 بازيکن و سهم تيم پرسپوليس 44 بازيکن است.
در تيم استقلال علي جباري و غلامحسين مظلومي هر کدام با 5گل؛ عباس مژدهي 4 گل و حسن روشن ؛ صمد مرفاوي ؛ صادق ورمزيار و فرهاد مجيدي هر کدام با 3گل به ترتيب در صدر گلزنان اين باشگاه قرار دارند.
در تيم پرسپوليس تهران نيز مرحوم صفر ايرانپاک با 7 گل، حسين کلاني 6 گل، همايون بهزادي و مهدي هاشمي نسب هر کدام با 4گل و فرشاد پيوس با 3 گل، گلزنان برتر پرسپوليس به تيم استقلال محسوب مي شوند.

غلامرضا فتح آبادي ، شاهرخ بياني و مهدي هاشمي نسب از بازيکناني هستند که در هر دو تيم بازي کردند و موفق به گلزني شدند.
فتح آبادي 2 گل به پرسپوليس و يک گل به استقلال، بياني 2 گل به استقلال و يک گل به پرسپوليس و مهدي هاشمي نسب وقتي درتيم پرسپوليس بود 4 گل به استقلال زد و زماني که عضو تيم استقلال بود يک گل براي اين تيم به ثمررساند.
تيم هاي استقلال و پرسپوليس از فروردين ماه سال 1347 که نخستين ديدار خود را برگزار کردند تا به حال در مجموع 70 بار مقابل يکديگر صف آرايي کردند که در مجموع تيم استقلال در 22 بازي و پرسپوليس در 17 ديدار برنده شدند و 31 بازي نيز با نتيجه تساوي خاتمه يافته است.
پرگل ترين ديدار اين دو تيم ؛ شهرآورد 16 شهريور 1352 است که با نتيجه شش بر صفر به سود تيم پرسپوليس به اتمام رسيد.
در طول 44 سال گذشته، ديدارهاي چهارم، ششم و سي و هشتم دو تيم ناتمام ماند که فدراسيون فوتبال هر سه ديدار را به سود تيم استقلال اعلام کرد.
تاکنون 141 گل در 70 ديدار بين تيم هاي استقلال و پرسپوليس رد و بدل شده است که سهم استقلال با 72 گل برابر با 10/51 درصد و سهم پرسپوليس با 69 گل يعني 90/48 درصد است.
تنها ديدار سي ام دو تيم که در روز 19 اسفندماه سال 1367 برگزار شد، ضربات پنالتي تعيين کننده تيم پيروز ميدان بود که پرسپوليس با نتيجه 4 بر 2 استقلال را پشت سر گذاشت.
از نظر سرعت در زدن گل، تيم استقلال رکورد دار است. علي سامره در ديدار پنجاه و سوم در دقيقه اول بازي، رضا عادل خاني و داود سيد عباسي به ترتيب در شهرآوردهاي يازدهم و پنجاه و ششم در دقيقه سوم و اميد روانخواه دردقيقه چهارم ديدار شصت و چهارم براي استقلال تهران گل زدند، حسين کلاني مهاجم سرخ پوشان در دقيقه دوم ديدار ششم براي پرسپوليسي ها گلزني کرد.
تيم پرسپوليس تهران از نظر گل زدن در دقايق پاياني بازي رکورد دار اين ديدارهاست. مازيار زارع در دقيقه 4+90 ديدار شصت و ششم گل تساوي بخش تيمش را به ثمر رساند. همچنين صفر ايرانپاک در ديدار هفتم ، حسين کلاني در ديدار هشتم و همايون بهزادي در شهرآورد دوازدهم در دقيقه 90 بازي براي تيم پرسپوليس گلزني کردند. پيروز قرباني مدافع استقلال نيز در دقيقه 2+90 در ديدار پنجاه و هشتم گل پيروزي بخش آبي پوشان را به ثمر رساند.
تيم استقلال تهران از شهرآورد چهل و دوم در روز 27 مهر ماه سال 1375 تا ديدار چهل و نهم در نهم ديماه 1379 در هشت ديدار متوالي موفق به شکست پرسپوليس نشد.
شش ديدار سرخ آبي پايتخت (بازي 62 تا 67) نيز با نتيجه مشابه يک بر يک به پايان رسيد.
هفتاد و يکمين ديدار دو تيم پرسپوليس و استقلال تهران روز جمعه هفته جاري در هفته هفتم ليگ برتر فوتبال باشگاه هاي ايران به مصاف هم مي رون

ویژگیها و رفتار انسان در ميان دو انگشت

ویژگیها و رفتار انسان در ميان دو انگشت
دانشمندان در چندین مرکز پژوهشی در انگلیس و آمریکا با انجام تحقیقاتی با تائید نظریه انگشت حلقه نشان دادند که طول این انگشت می تواند ویژگی ها و رفتار افراد را آشکار کند.

هرچند نظریه انگشت حلقه یک نظریه قطعی نیست اما برپایه تحقیقاتی که دانشمندان مرکز پزشکی هوارد هیوز در آمریکا انجام دادند می تواند به عنوان یک شاخص تقریباً شگفت انگیز برای بررسی شخصیت، رفتار و طبع افراد هر دو جنس به کار رود.

پیش از این تحقیقاتی از این دست انجام شده بود اما هیچکدام تا این اندازه وسیع و گسترده نبودند. به طوریکه این بار به نظر می رسد که هیچ تردیدی درباره تاثیرات طول انگشتان دست در مردان و زنان باقی نمانده نباشد.

درحقیقت طول انگشتان دست به سطح ترشح هورمون های زنانه و مردانه (به ترتیب استروژن و تستوسترون) وابسته است که جنین دختر یا پسر در طول دوران بارداری دریافت می کند.

بدیهی است که هورمون ها برای اینکه تعیین کنند فرد در آینده چه شخصیتی خواهد داشت کافی نیستند، بلکه فاکتورهای بسیار دیگری بر روی این مسیر شخصیت سازی اثر می گذارند.

انگشتان دست به طور موثری نوعی کارت شناسایی هستند که به ما اجازه می دهند اولین نگاه را بر روی پتانسیل های مرد و یا زن آینده بیندازیم.

دو جنس زن و مرد تحت تاثیر هر دو هورمون تستوسترون و استروژن قرار دارند اما ترشح استروژن در زنان و تستوسترون در مردان بیشتر است و هرچه سطح این هورمونها بالاتر باشد خصایص زنانه و مردانه در افراد بیشتر می شود.

این تحقیقات نشان می دهد در مردان به دلیل ترشح بیشتر تستوسترون به طور معمول، انگشت حلقه نسبت به انگشت اشاره به طور چشمگیری بلندتر است درحالی که در زنان انگشت اشاره بلندتر است و یا تقریباً هر دو انگشت هم اندازه هستند بنابراین اگر انگشت حلقه یک مرد کوتاه تر از انگشت اشاره اش باشد این بدان معنی است که مهربان تر، محجوب تر و کمتر خشن است. این افراد معمولاً پدرانی هستند که با وسواس مادرانه از کودکان خود مراقبت می کنند.درعوض اگر انگشت حلقه یک زن بلندتر از انگشت اشاره باشد احتمال بسیاری وجود دارد که این زن در ورزش موفق شود.

مردان با انگشت حلقه بلندتر سلطه جوتر و خشن تر است. نتایج یک نظرسنجی که در سال 2008 توسط دانشگاه کمبریج انگلیس انجام شده است نشان می دهد که این گروه از مردان در محیطهای کاری به شدت رقابتی برای مثال در سیتی، شهرک مالی لندن، موفقیت و درآمد بیشتری نسبت به مردان با انگشت حلقه کوتاهتر دارند.

بر این باورند که این خصوصیت بر موفقیت افرادی تاثیرگذار خواهد بود که در حرفه خود نیازمند ریسک، تصمیم گیری و فعالیت های سریع هستند و در همه انواع مشاغل تجاری منجر به افزایش میزان موفقیت فرد نخواهد شد. زیرا برخی مشاغل نیازمند تخصصی خاص و شیوه خاصی از برخورد با مشتری و کارفرما خواهد بود.

نتایج تحقیقات دیگری که توسط محققان دانشگاه بث (انگلیس) در سطح مدارس انجام شد نشان داد که کودکان دختر یا پسر با انگشت اشاره کوتاهتر در دروس زیرگروه علوم انسانی موفقیت بیشتری نسبت به دروس علمی کسب می کنند.

طول انگشت می تواند اطلاعاتی نیز برای پیش بینی بیماری ها ارائه کند. به طوریکه انگشت اشاره بلندتر می تواند به عنوان یک شاخص پیش فرض برای توسعه تومور پروستات در مردان و سرطان سینه در زنان مدنظر قرار گیرد

روشهای جدید در درمان ایدز HIV

روشهای جدید در درمان ایدز HIV
دانشمندان آمریکایی با هدف مطالعه بر روی ایدز اولین گربه های اصلاح ژنتیکی شده فلورسانتی را تولید کردند که محتوی ژنهای ضد اچ. آی. وی هستند و در تاریکی می درخشند.

گربه از 9 هزار سال قبل دوست انسان است و بیش از 250 بیماری وراثتی مشترک با انسان دارد. به همین منظور محققان کلینیک مایو در روچستر گربه هایی را تولید کردند که از این به بعد می توانند کمکهای با ارزشی را در تحقیق درباره ایدز و همچنین بیماریهای متعدد دیگری به دانشمندان ارائه کنند.

در این تحقیق که نتایج بی سابقه آن در تازه ترین شماره مجله علمی نیچر متدها منتشر شده است برای اولین بار گربه های اصلاح ژنتیکی شده ای تولید شدند که محتوی ژنهای ضد اچ. آی. وی هستند و با برخورداری از خاصیت فلورسانت در تاریکی می درخشند.

می توان آزمایشاتی را که تاکنون بر روی موشها و میمونها غیرممکن بود بر روی گربه ها انجام داد و راههای جدیدی را در درک بسیاری از بیماریها باز کرد.

از آنجا که بیش از 90 درصد از ژنهای گربه منطبق با ژنهای حاضر در DNA انسان هستند، بنابراین انتظار می رود که دنیای علم با یک انقلاب بزرگ مواجه شود.

یکی از زیباترین بخشهای این تحقیق این است که فواید بسیاری هم به سلامت انسان و هم به سلامت گربه سانان ارائه خواهد کرد.

ویروس نقص ایمنی گربه ای (FIV) با همان عملکرد ویروس نقص ایمنی انسانی (HIV) سبب بروز بیماری ایدز در گربه ها می شود. این ویروسها در انسان و گربه سانان پروتئینهایی را که به طور طبیعی از ارگانیسم دفاع می کنند مورد حمله قرار می دهند و بدن را نسبت به بیماریها آسیب پذیر می کنند.

به این ترتیب، دانشمندان توانستند از اسلحه هایی که بعضی از میمونها به ویژه ماکاکو در دوره تکامل خود کسب کرده اند و نسبت به ویروس نقص ایمنی میمونی (SIV) و بیماری ایدز مقاوم شده اند در تولید این گربه های اصلاح ژنتیکی شده استفاده کنند.

و با استفاده از ویروسهای حامل، ژنهایی که دو فاکتور ضد ویروسی ماکاکوها به نام TrimCyp و eGfp را تولید می کنند به داخل تخمکهای گربه انتقال دادند.

سپس این تخمکها بارور شدند و به این ترتیب سه بچه گربه حامل این اصلاح ژنتیکی به دنیا آمدند که دارای یک برچسب فلورسانت بودند.

این برچسب فلورسانت به دانشمندان اجازه می دهد که این ژنهای جدید را در زمان تعامل با اندامهای مختلف ردیابی کنند.

این بچه گربه ها در سلامت کامل به سر می برند و به محض اینکه بزرگ شوند می توانند این ژنهای ضد ایدز را به نسلهای بعد منتقل کنند.

دانشمندان آمریکایی تاکید کردند که این تکنیک مستقیماً برای درمان بیماری ایدز در انسان و یا گربه استفاده نخواهد شد اما به درک بهتر مکانیزمهای توسعه یک سیستم دفاعی موثر در برابر این بیماری کمک خواهد کرد

خبرهای تکان دهنده از اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی از بانک

خبرهای تکان دهنده از اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی از بانک  سخنگوی اقتصادی دولت با بیان اینکه منشا و ریشه اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی به تخلف یک بانک برمی‌گردد، گفت: وزارت اطلاعات درگیر این کار شده است تا منابع برگردد، ضمن اینکه متخلفان این اختلاس دستگیر و در بازداشت بسر می‌برند.

سید شمس الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص اختلاس 3 هزار میلیارد تومانی انجام شده در سیستم بانکی کشور، گفت: منشاء و ریشه این مشکل به تخلف یک بانک بر می گردد که براساس آن، یک بانک در استان خوزستان اسناد اعتباری را گشایش کرده و در مقابل وثایق لازم را برای آن از متقاضی دریافت نکرده بود.

و به خاطر اینکه این بانک متکی بر توان مشتری گشایش اعتبار را انجام داده است، باید وثایق لازم را نیز دریافت می کرد،  بنابراین تخلف این است که در یکی از شعب بانکها در استان خوزستان وثایق لازم برای گشایش اعتبار اخذ نشده است.

در بسیاری از موارد نیز شعبه مذکور موضوع را از ارکان بالاتر بانکی استعلام نکرده و در مقابل منابع چند بانک دیگر را نیز درگیر کرده است.

به گفته حسینی ،اینکه میزان تخلف چقدر بوده تحت بررسی است و اگر چه 3 هزار میلیارد تومان گشایش اعتبار شده اما تمامی این رقم بدون وثیقه پرداخت نشده و بررسی ها نشان می دهد 1000 میلیارد تومان از این رقم با دریافت وثیقه پرداخت شده است.
مشکل اصلی بر سر پرداخت 1800 میلیارد تومان دیگر است.
حسینی با بیان اینکه گزارش این تخلف از ماه ها قبل در اختیار وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت اطلاعات قرار گرفته بود، تصریح کرد: تبعات این اختلال به کل سیستم بانکی رسیده و آن را تحت تاثیر قرار داده است.
موضوع این اختلاس از چند ماه قبل در اختیار بنده قرار گرفته بود و کمیته ای متشکل از رئیس کل بانک مرکزی و وزرای اطلاعات و امور اقتصادی و دارایی به رغم شناسایی عامل اصلی اختلاس، آن را تحت بررسی داشته و پس از مدتی وزیر اطلاعات ترجیح داد آن را رسانه ای کند.

متهم مدتها تحت کنترل بود ولی دستگیر نشده بود چرا که باید با مسئله به درستی برخورد می شد اما هم اکنون متخلفان بلافاصله دستگیر شده اند.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بخشی از مبالغ اختلاس شده هم اکنون تحت کلید دولت قرار دارد چرا که با بخشی از آن در بانکهای دیگر سرمایه گذاری شده یا با آن سهام خریداری شده است. بنابراین این ارقام تحت کلید دولت است ولی آنچه ما به دنبال آن هستیم این است که تا ریال آخر بتوان این منابع را به بانک برگرداند.

برای این کار باید فراتر از دارایی های اختلاس شده را شناسایی کرد و به همین دلیل وزارت اطلاعات درگیر این کار شده است تا منابع به ما برگردد. حسینی اطمینان داد که تا ریال آخر مبالغ اختلاس شده به دولت بازخواهد گشت.

سخنگوی اقتصادی دولت همچنین در ادامه خاطر نشان کرد: باید پذیرفت مادامی که با افزایش حجم فعالیتهای اقتصادی دستگاه‌های فرانظارتی تقویت نشود کار به روال قبل پیش خواهد رفت.

طی چند سال اخیر اعطای تسهیلات نظارت صورت گرفته و بانک مرکزی به عنوان ناظر سیستم بانکی وارد عمل شده و بانک اطلاعاتی مشتریان را نیز تشکیل داده است اما در خصوص گشایش اعتبار ضوابط کار اگر چه مناسب است ولی همچنان در ساختار نظارتی نیاز به تحول  وجود دارد.

وی گفت: در مجموعه اقتصادی کشور، طرح تحول بانکی به خاطر جلوگیری از وقوع چنین مباحثی رخ داده است و به همین دلیل دولت به سراغ آن رفته تا ساختارهای ضربه پذیري خود را کنترل بیشتری کند.

همچنین در بازار غیر متشکل پولی بانک مرکزی تلاش کرده تا 60 هزار میلیارد تومان پولی را که تحت اختیار بانک مرکزی نبود، به کنترل در آورد.

بانکهای دیگر نقشی در این اختلاس نداشته اما از آن متاثر شده اند و بنابراین به استناد گزارش یک بانک نمی توان قضاوت کرد اما در دولت این موضوع به عنوان یک تخلف کشف و مورد رسیدگی قرار گرفته است.

امروز منشاء این تخلف به ال سی هایی بر می گردد که از سوی یک شعبه گشایش شده و در برخی ارقام آن استعلام های لازم صورت نگرفته است ولی اینکه فعل این شعبه بانکهای دیگر را متاثر کرده و بانکهای دیگری نیز در آن دست داشته باشند موضوع در دست بررسی است.

بانک مرکزی و دولت با حمایت یکدیگر و همکاری وزارت اطلاعات این مسئله را در دست بررسی دارد و ممکن است برخی افراد مجرم نبوده و متخلف باشند، ضمن اینکه در مورد افرادی که متخلف هستند مسئول رسیدگی حوزه قضایی کشور است که کار در قوه قضائیه مطرح شده است.

وی همچنین در واکنش به سئوال یک خبرنگار که از احضار وی به مجلس سئوال کرد، پاسخ داد: کلمه احضار را برخی در رسانه ها جا انداخته اند اما ما با کمال میل اطلاعات خود را در اختیار مجلس قرار خواهیم داد

نيروگاه هسته ای بوشهر و توانایی و ويژگيهاي مهم آن

نيروگاه هسته ای بوشهر و توانایی و ويژگيهاي مهم آن: معاون رييس سازمان انر‍ژي اتمي جمهوري اسلامي ايران و مديرعامل شركت توليد و توسعه نيروگاه‌هاي اتمي گفت: ويژگي هاي نيروگاه اتمي بوشهر در جهان منحصر به فرد است. به گزارش ايرنا، محمد احمديان امروز (دوشنبه) در سخناني در مراسم بهره برداري مقدماتي نيروگاه اتمي بوشهر در سالن ثامن الحجج (ع) اين نيروگاه افزود: ويژگي هاي منحصر به فرد اين نيروگاه موجب شده است تا فرآيند ساخت، راه اندازي و بهره برداري اين پروژه با حساسيت مورد توجه متخصصين هسته اي، سياستمداران و مردم عادي نه تنها در ايران بلكه در گوشه و كنار جهان قرار گيرد. معاون رييس سازمان انرژي اتمي ايران با اشاره به حضور مقام‌هاي ارشد كشوري و محلي جمهوري اسلامي ايران و مقام‌هاي ارشد جمهوري فدراتيو روسيه در اين مراسم، خاطرنشان كرد: اين حضور به دست اندركاران پروژه انرژي مضاعف مي دهد تا گام هاي باقي مانده تا راه اندازي كامل نيروگاه اتمي بوشهر را با استواري بيشتر به جلو بردارند. مديرعامل شركت توسعه و بهره برداري نيروگاه هاي اتمي ايران خاطرنشان كرد:‌ كمتر پروژه اي در سطح جهان وجود دارد كه اقشار مختلف مردم براي اطلاع از جزييات آن علاقه مندي خود را نشان مي دهند و اين مساله بار مسووليت مضاعفي را بر دوش مسوولان اجراي پروژه گذاشته است. احمديان از اتصال برق نيروگاه اتمي بوشهر در ساعت 23:29 روز شنبه 12 شهريورماه 1390 به عنوان دومين گام براي عبور پروژه از دومين مقطع حساس و كليدي در سال جاري نام برد و گفت:‌ برداشتن اين گام موفقيت آميز موجب افتخار است. معاون رييس سازمان انرژي اتمي ايران افزود: 18 ارديبهشت ماه سال جاري نيز قلب نيروگاه اتمي بوشهر به تپش درآمد و رآكتور با شروع فعل و انفعالات، توليد انرژي را آغاز كرد كه به دليل برخي حساسيت ها و حفظ فضاي ادامه كار پروژه، اطلاع رساني برداشتن اين گام مهم در سطح محدودي انجام شد. اتصال نيروگاه بوشهر به شبكه برق، دستاوردي بزرگ در سايه سال ها پايداري مديرعامل شركت توسعه و بهره برداري نيروگاه هاي اتمي ايران از اتصال نيروگاه اتمي بوشهر به شبكه برق كشور به عنوان دستاوردي بزرگ نام برد و گفت:‌ اين دستاورد در سايه سال ها پايداري و استقامت ملت بزرگ ايران در مقابل برخوردهاي تبعيض آميز، تحريم ها و فشارهاي ناعادلانه كشورهاي غربي و تلاش مستمر و خستگي ناپذير مجموعه نيروهاي فداكار و متخصص و همكاري نزديك كارشناسان ايران و روسيه به دست آمده است. احمديان با تاكيد بر اهميت حضور مقام هاي ارشد جمهوري اسلامي ايران و جمهوري فدراتيو روسيه در مراسم پيش راه اندازي نيروگاه اتمي بوشهر خاطرنشان كرد: حضور اين شمار ميهمانان نشانه اهميت اين پروژه است كه آقايان عباسي (معاون رييس جمهوري و رييس سازمان انرژي اتمي ايران) و كرينكو ( رييس شركت دولتي روس اتم روسيه) ميزبانان اصلي اين مراسم هستند. وي با تقدير از حضور وزيران امور خارجه و نيرو جمهوري اسلامي ايران و وزير انرژي روسيه و مسوولان نظام ايمني هسته اي دو كشور در اين مراسم، گفت: حضور ميهمانان در اين مراسم به دست اندركاران پروژه انرژي مضاعف مي دهد تا گام هاي باقي مانده در راستاي راه اندازي كامل نيروگاه را با استواري بيشتر بردارند. معاون رييس سازمان انرژي اتمي ايران با يادآوري چالش‌هاي جدي گذشته بر سر راه اندازي نيروگاه بوشهر افزود: با اتصال نيروگاه اتمي بوشهر به شبكه برق كشور ديگر صرفا اتمام اين پروژه مطرح نيست، بلكه كيفيت اتمام پروژه و دستيابي به بالاترين سطح ايمني هسته اي به ويژه پس از تجربه نيروگاه اتمي فوكوشيما ژاپن كه بسياري از مولفه ها در ايمني هسته اي را تحت تاثير قرار داد، مدنظر است. مديرعامل شركت توسعه و بهره برداري نيروگاه هاي اتمي ايران تاكيد كرد:‌ رعايت ضوابط در تمام مراحل پروژه مورد تاكيد سازمان انرژي اتمي ايران بوده است و همواره اولويت اول به شمار مي رود. وي با تاكيد بر رعايت ضوابط ايمني در ساخت و راه اندازي نيروگاه اتمي بوشهر گفت:‌ اين مساله اولويت اول سازمان انرژي اتمي محسوب مي شود، به گونه اي كه اطمينان حاصل شود احتمال وقوع حادثه حتي در حداقل سطح نيز كاهش يافته است و مردم و محيط زيست در قبال هر گونه حادثه احتمالي به بهترين شكل ممكن محافظت مي شوند. معاون رييس سازمان انرژي اتمي ايران در بخش ديگري از سخنان خود از رياست اين سازمان به واسطه اعطاي فرصت انجام آزمايش‌هاي تكميلي براي اطمينان از ايمني نيروگاه اتمي بوشهر با وجود همه فشارها جهت تسريع در اتمام فعاليت‌ها تقدير و تشكر كرد. مديرعامل شركت توسعه و بهره برداري نيروگاه هاي اتمي ايران گفت: اين شرايط اين امكان را فراهم آورد تا ادامه فعاليت راه اندازي نيروگاه در محيط تخصصي و با رعايت اصول فني انجام شود و امروز در مرحله قبل از راه اندازي كامل نيروگاه به استمرار اين شرايط نيازمند هستيم. احمديان بر حفظ آمادگي و استمرار آموزش كاركنان نيروگاه اتمي بوشهر در راستاي ارتقاي عملكرد فني تاسيسات و تجهيزات در صنايع و دانشگاه‌ها و مراكز تحقيقاتي تاكيد كرد و افزود:‌ همكاري با ساير كشورها و مجامع بين المللي براي حصول بالاترين كيفيت بهره برداري و ايمني هسته اي در اين نيروگاه در دستور كار اين پروژه قرار دارد.

قرض گرفتن 148 هزار ميليارد ريال دولت به دلیل پرداخت نمودن يارانه های نقدي

قرض گرفتن 148 هزار ميليارد ريال دولت به دلیل پرداخت نمودن يارانه های نقدي
رئیس دیوان محاسبات کشور با اعلام کسری 18 درصدی کشور در بودجه سال 89 خبر داد که دولت دراین سال برای پرداخت یارانه نقدی بیش از 148 هزار میلیارد ریال از بانک مرکزی ، درآمد فروش نفت و بودجه عمومی کشور هزینه کرده است.

عبدالرضا رحمانی فضلی رئیس دیوان محاسبات کشور در نشست خبری امروز دوشنبه که در محل دیوان برگزار شد، به سئوالات خبرنگاران در خصوص عملکرد دولت در بودجه 89 و بودجه سه ماهه سال 90 پاسخ داد.

وی گفت: جمع منابع عمومی دولت در قانون بودجه 89، یک میلیون و 179 میلیارد ریال دیده شده بود که از این میزان 971 هزار میلیارد محقق شده است یعنی 82.4  درصد آنچه به عنوان درآمدهای عمومی دیده شده بوده، محقق شده است و حدود 18 درصد کسری داریم.

دیوان محاسبات کشور افزود: از درآمد های محقق نشده  121 هزار میلیارد ریال مربوط به درآمد عمومی و عمدتا مربوط به مالیات و حقوق گمرکی است و درآمد حاصل از مالکیت دولت است. 20 هزار میلیارد ریال آن مربوط به واگذاری دارایی های سرمایه ای به غیر از نفت است.67 هزار میلیارد ریال نیز مربوط به واگذاری دارایی های مالی و طرح های تملک دارایی سرمایه ای است.

وی اضافه كرد: در سال هشتاد و نه، 58 درصد اعتبارات هزینه ای توسط درآمدهای عمومی پوشش داده شد این در حالیست که در آمد های عمومی در بودجه این سال 69 درصد در نظر گرفته شده بود و عملکرد صورت گرفته حکایت از وابستگی بیشتر به نفت دارد.

رئیس دیوان محاسبات در خصوص کسری تراز عملیاتی طی سال های برنامه توسعه گفت: کسری تراز عملیاتی طی سال های برنامه روند بهبود داشته اما در سال 89 از 228 هزار میلیارد ریال به 275 هزار میلیارد ریال افزایش می یابد که تقریبا حدود 20 درصد است.

رحمانی فضلی گفت: در سال 89، حدود 46 درصد از منابع نفتی صرف هزینه های جاری شده است به این معنی که طبق قانون برای سرمایه گذاری و اعتبارات عمرانی باید 70 درصد از محل نفت اختصاص می یافت که این میزان به 54 درصد کاهش یافته و بیشتر هزینه های جاری از این قسمت استفاده کردند و این خلاف قانون است.

همچنین در خصوص چگونگی تامین کسری بودجه عمومی نیز گفت: مبلغ 3.9 میلیارد دلار از منابع بانک مرکزی استفاده شده و مبلغ 2.9 میلیارد دلار نیز جهت هدفمندی یارانه ها از محل فروش نفت خام تامین شده است .

آنجلینا جولی خیابان را بند می‌آورد همراه با یک عکس زیبا

ادامه مطلب

اتفاق تاسف باری که فقط در ایران می افتد!

آتی نیوز : تعجب آور است، ولی برخی صیادان ماهی در ایران، رودخانه ها را با سم آلوده می کنند تا ماهی بگیرند. مسئولان محیط زیست هم می گویند این روش صید ماهی، در هیچ جای دنیا، سابقه ندارد.

تالاب تپراق‌کندی پارس‌آباد مغان واقع در شمال استان اردبیل، قربانی این روش صید ماهی شده است.

ادامه مطلب

پیش بینی حوادث طبیعی و آب و هوا با Earth Alerts 2011.1.154

Earth Alerts نرم افزاری فوق العاده جالب و کارامد که به شما پدیده های طبیعی که در نقاط مختلف کره زمین رخ می دهد را گزارش می دهد و میتواند آنها را پیش بینی که و به شما اطلاع دهید که چه زمانی چه حادثه طبیعی رخ خواهد داد. این نرم افزار اطلاعیه های جهانی [...]

ادامه مطلب

سه شنبه 23 شهریور 1390 - 9:50:23 PM

ورود مرا به خاطر بسپار
عضویت در گوهردشت
رمز عبورم را فراموش کردم

آخرین مطالب


تاریخچه اسکیت برد


دریافت وام با شغل نحوه سودهی مقدار زمان لازم


دختر خانوم ها زیبایی خود را در مجالس چند برابر کنید


يادگيري و نحوه کار با مواد مختلف کوپ و رنگ


نقشه کامل و آموزش پرواز عمومی فنون هوایی


تغییر شکل دادن متن یا تصویر برش و ذخیره عکس آشنایی با سلکشن


تنظیمات در سطوح متوسطه پرداختن به متون و ارقام


چپ و راست - علیا حضرت - سلطنتی - پرنس - پاپیون - بیگودی


thousand places to see befor you die


صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران


نمایش سایر مطالب قبلی
آمار وبلاگ

1187299 بازدید

171 بازدید امروز

66 بازدید دیروز

4921 بازدید یک هفته گذشته

Powered by Gegli Social Network (Gohardasht.com)

آخرين وبلاگهاي بروز شده

Rss Feed

Advertisements

Copyright ©2003-2020 Gegli Social Network (Gohardasht) - All Rights Reserved

Developed by Dr. Mohammad Hajarian

Powered by MainSystem